"Už jako malý jsem se motal v prádelně." Tuto frázi si můžu dovolit říct, protože už od doby, co jsem sundal plenky jsem trávil čas v prádelně, kterou založil v roce 1993 můj otec. Nejdříve jsem rozveseloval pradleny svou batolecí chůzí, houpal se v pračkách nebo sušičkách, ale s postupem věku jsem už i přiložil ruku k dílu. Učil jsem se s otcem opravovat stroje, dělat běžnou údržbu, často jsem pomáhal plnit pračky nebo skládat ručníky. Tu práci jsem měl rád a ještě jsem si vydělal nějakou korunu do tanagerského rozpočtu, který často zel prázdnotou. Když jsem získal řidičské oprávnění, dostal jsem dodávkový automobil a svojí závozovou trasu, každé úterý a čtvrtek jsem po škole sedl do auta a jel rozvést čisté prádlo a posbírat špinavé.

Po ukončení studia jsem se začal plně věnovat prádelenství, začal jsem shánět nové zakázky, nové zaměstnance, nové stroje. Postupem času jsme zjistili, že nám jsou naše původní prostory malé a tak jsme se po mnoha úvahách a rozhodování začali stěhovat do nových prostor ve Svatavě u Sokolova ve kterých podnikáme až dodnes.
Dnes už otec užívá spokojených důchodových dní a já se starám o chod našich provozoven. A právě tak jako já jsem v batolecích letech užíval pračky jako houpačky, občas pohoupu i mé syny a pevně doufám, že jednou v tomto oboru budou pokračovat.

Z malé provozovny prádelny v Bukovanech u Sokolova, která měla 5 zaměstnanců a měsíční kapacitu 10 tun prádla je dnes firma, která má dvě provozovny v Karlovarském kraji a pere měsíčně cca 100 tun prádla. A to díky rodičům, pracovitosti a i Vám, našich věrných zákazníků.

Děkujeme!

Pavel Novotný

Jak šel čas

 • 1993

  Odkup vybavení bývalé komunální prádelny v Bukovanech a zahájení činnosti veřejné prádelny jako sdružení tří podnikatelů.

 • 1994

  Úspěšný rok podnikání, v prádelně se zpracovává cca 6 tun prádla měsíčně, firma disponuje rozvozovým vozem Škoda 1203 červené barvy a úspěšně hradí veškeré své závazky.

 • 1995

  První modernizace provozovny Bukovany - k výhradně strojům ROMO přibyl žehlič ELECTROLUX a prací stroje PRIMUS.

 • 1998

  Nákup nového skříňového rozvozového vozu Daewoo Lublin, větší objemová kapacita zajistila úsporu času a pohonných hmot.

 • 2003

  Provoz Bukovany se s přibývajícím množstvím zakázek rozrostl o nový provoz v Citicích, který byl vybaven prací, sušící a žehlící technologií PRIMUS s celkovou denní kapacitou 500 kg. Provoz byl vybaven moderním automatickým dávkováním chemie. Už žádné sypání prášku do bubnu. Pro rozvoz zakázek byl zakoupen vůz Fiat Ducato. V tomto roce byla prádelna převedena pod nově založenou společnost Obchodně technické služby s.r.o.

 • 2009

  Oddělení provozovny Bukovany od společnosti Obchodně technické služby s.r.o.. Prádelnu od tohoto roku provozoval jeden ze zakládajících společníků pod společností Prádelna Bukovany s.r.o.

 • 2010

  Nákup prvních 20 přepravních klecí na prádlo a počátek změny způsobu převážení zakázek. Původní převoz prádla v balíkách a ranečkách byl postupně nahrazen přepravou prádla v klecích. Pro zajímavost, dnes máme v oběhu 450 klecí na prádlo.

 • 2012

  Uzavření nájemní smlouvy na nový prostor ve Svatavě a zahájení rekonstrukce objektu, aby byl vhodný pro provoz prádelny.

 • 2013

  V lednu byla provozovna Svatava zkolaudována jako prádelna a byl úspěšně zahájen provoz v tomto novém prostoru. Provozovna byla vybavena korytovým žehličem LAPAUW 1200, pracími a sušícími stroji PRIMUS a LAVAMAC o celkové denní kapacitě 2000 Kg. V tomto roce byla ukončena provozovna v Citicích.

 • 2015

  Z důvodu nedobré ekonomické situace společnosti Prádelna Bukovany (která od roku 2009 nebyla součástí naší společnosti) nám byla tato provozovna zpět nabídnuta. Provoz Bukovany tedy od tohoto roku byl opět součástí naší společnosti. Provoz nebyl od roku 2009 strojně modernizován a objekt patřící městu byl v žalostném stavu, takže dlouhodobé provozování nebylo v plánu.

 • 2017

  Plán přesunout produkci z provozu Bukovany nás nutil do nových strojních investic v provozovně Svatava. V tomto roce jsme koupili novou výkonnější žehlící linku s automatickým skladačem LAPAUW 4000XXL, prací stroje PRIMUS o kapacitě vsádky 140 kg.

 • 2018

  Odkup nemovitosti prádelny Svatava. Po 25 letech podnikáme ve vlastním objektu.

 • 2019

  Úspěšně zrealizovaný projekt technologie pro rekuperaci energie a vody. Tato technologie nám uspoří 30% plynu a 30% vody z původních spotřeb přepočítaných na kg prádla.

 • 2020 - 2022

  Velmi časté restrikce a uzavírání provozoven hotelů, restaurací a penzionů nás srazili na podnikatelské lopatky. Velmi těžké období, které asi není potřeba rozvádět.

 • 2022

  Energetická krize v Evropě a enormní nárůst cen plynu a el. Energie byl dalším úderem pro naše podnikání. Veškeré úspory byly spotřebovány pro zvládání této krize. Zvládnuli jsme to, a to i díky Vám.

 • 2023

  Nákup nové korytové žehlící linky Kannegiesser s automatickým vkládáním prádla a s automatickým skladačem a stohovačem prádla. Rekonstrukce a zvětšení provozovny. Nákup nového pracího stroje PRIMUS na 60 kg.

 • 2023

  Odkup provozovny prádelny ve Vintířově, která ukončila svou činnost z důvodu nedobré ekonomické situace. Znovuotevření provozovny plánujeme v červnu 2024. V této provozovně budeme zpracovávat menší zakázky.