Praní prádla

Praní prádla provádíme v automatických pracích strojích PRIMUS a IPSO s kapacitou náplně prádla tzn. 8-80 kg, tím je zajištěno to, že prádlo každého našeho zákazníka je práno samostatně. Jsou již standardně vybaveny mikroprocesorem s možností naprogramování pracích programů a postupů. Dávkování švýcarských pracích prostředků nejvyšší kvality je zajištěno automatickým dávkovačem detergentů od firmy CHT. Parametry prádelny a technologie praní jsou v souladu s hygienickými normami EU a předpisy ČR. Kvalita a desinfekčnost pracího procesu jsou pravidelně vyhodnocovány německým textilním ústavem Hohenstein.

Sušení prádla

Sušení a předsoušení prádla je prováděno na sušících strojích KANNEGIESSER, PRIMUS a IPSO. Tyto stroje jsou vybaveny zařízením na kontrolu zbytkové vlhkosti prádla. Z tohoto důvodu nedochází k přesoušení, následnému srážení a zmačkání sušených textilních materiálů. Sušiče mají rozpětí teplot 0ºC-85ºC s postupným náběhem teploty, permanentní kontrolou teploty a konečným ochlazením. Tím je zajištěno šetrné vysušení prádla v návaznosti na žehlení.

Žehlední a finální úprava prádla

Finální úprava prádla je prováděna na kontinuální žehlící lince od německého výrobce KANNEGIESSER. Linka je vybavena automatickým vkladačem prádla do žehliče a automatickým skladačem prádla včetně stohování vyžehlených a složených kusů.

Tvarové prádlo (kalhoty, blůzy atd...) jsou žehleny ručně na žehlících prknech s odsáváním nebo na lisech na tvarové prádlo.

Dalším důležitým bodem pro uchování kvality je transport prádla. Prádlo se převáží k zákazníkovi v přepravních boxech s textilním vakem. Prádlo je tedy po celou dobu převozu chráněno proti znečištění. Za příplatek je možno balit balíky nebo samostatné kusy prádla (župany, ručníky atd.) do speciální perforované LDPE fólie.

Svoz a rozvoz prádla

Svozy a rozvozy řešíme vlastní dopravou, která je započítaná v ceně za praní. Dodací lhůty operativně přizpůsobujeme potřebám zákazníka, tj. i v závislosti na sezónnosti. V případě potřeby rovněž rozvážíme prádlo ve dnech pracovního klidu či svátku. Svozy a rozvozy mimo smluvené dny účtujeme dle běžného tarifu v Kč/km.

Pronájem prádla

Pokud chcete ušetřit finance i starosti s nákupem a následně pak s kontrolou a odpisy prádla, máme pro Vás možnost dlouhodobého pronájmu prádla. Prádlo Vám obstaráme v dostatečném objemu, staráme se o něj a pravidelně ho nahrazujeme novým.

Stále držíme sklad prádla, každý náš zákazník může využít mimořádných zápůjček prádla pro potřeby svého provozu (např. vysoká sezónnost).

Oprava oděvů

Pro uspokojení stoupající poptávky zákazníků, provádíme drobné opravy hotelového prádla a pracovních oděvů.